Яке обладнання потрібне для виробництва кормів
Останнім часом помітно зростає попит на обладнання для комбікормового заводу. Якщо раніше українські фермери частіше купували готові корми, то сьогодні його виробництво власними силами виявилося набагато вигіднішим з економічного погляду. Відпадає необхідність у витратах на закупівлю, транспортування, не виникає складнощів при несвоєчасному постачанні або відсутності необхідного продукту на складах продавця.
Самостійне
виготовлення кормів дозволяє господарствам економити на
посередниках та вкладати кошти у розвиток. Але насамперед їм
потрібне обладнання, яке відповідатиме потребам та можливостям
ферми.
Устаткування для виробництва комбікорму
Лінія для приготування комбікорму включає низку агрегатів, які використовуються на кожному етапі – від приймання зерна до вивантаження готового продукту. До складу комбікормового цеху входять:
- зернодробилка;
- змішувач;
- екструдер;
- дозатори;
- ваговий пристрій;
- транспортні механізми.
Обладнання для виготовлення комбікорму можна придбати окремо або у вигляді готових комплексів приготування кормів. Залежно від масштабів господарства визначається кількість цехів і складських приміщень, підбираються ті моделі агрегатів, які зможуть забезпечити необхідну продуктивність і якість комбікорму.
Дуже важливо забезпечити автоматизацію технологічних процесів, що дозволить спростити керування установкою та отримувати високі результати від усього виробництва.
Комбікормові заводи: обладнання
Крім виробничого обладнання для виготовлення комбінованих кормів, комбікормові заводи повинні забезпечувати ретельну підготовку зерна до подальшої переробки, його очищення та зберігання. Таким чином, при плануванні підприємства потрібно передбачити місце для таких споруд:
- Силос для комбікорму та зерна. Ці ємності можуть мати різну конфігурацію та забезпечують різні терміни зберігання продуктів.
- Бункери з можливістю розвантаження кормів.
- Обладнання для приймання та відвантаження сировини.
- Норії, навантажувачі, транспортери.
- Бункер для відходів.
- Цехи для обробки зернової суміші та виробництва кормів.
- Склади для зберігання готового продукту та всіх видів компонентів для комбікорму, включаючи рідкі добавки.
Все це обладнання забезпечить оптимальні умови для отримання
високоякісного корму та мінімізує можливі сировинні втрати. Однак
будівництво такого комбікормового заводу можуть собі дозволити
великі підприємства з достатньою виробничою базою, власними землями
для посівів та великим поголів'ям. Для невеликих ферм оптимальним
рішенням буде купівля комбікормового міні-цеху.
Міні комбікормовий завод
Міні-завод з виробництва комбікорму є сучасною установкою, що виконує всі операції з виготовлення розсипних кормів для птиці, свиней та великої рогатої худоби. Такі лінії здатні створювати якісні повнораціональні корми, що відповідають необхідним нормам та ГОСТам.
Купуючи комбікормові міні цехи, фермери отримують можливість регулювати помел та склад продуктів залежно від сезону, дозувати та змінювати компоненти, вводити медикаментозні засоби, вітаміни та мінеральні комплекси. Таким чином, виготовлені корми відповідатимуть поточним потребам господарства, матиме гарантовану якість та невелику собівартість.