Проектування та будівництво елеваторів в Україні
Будівництво елеваторів - природний процес для підприємств з зростанням посівних площ і обороту. У певний момент настає потреба в інвестуванні коштів у нове надійне обладнання замість того, щоб зберігати зерно у трейдерів або продавати надлишки за заниженими цінами.
Наявність діючих комплексів дозволяє провести модернізацію, розширення та заміну застарілої техніки, що підвищить ефективність роботи елеватора та знизить його поточні витрати. Однак тут, як і при будівництві з нуля знадобляться знання та послуги фахівців.
Етапи будівництва елеватора
Насамперед, потрібно ретельно розрахувати майбутні витрати. У цю суму повинні входити ціни на проектні, монтажні та будівельні роботи, вартість обладнання та матеріалів. Важливо враховувати валютні коливання на обладнання для елеваторів, можливість та умови отримання позикових коштів, доцільність поетапного зведення об'єкта, ймовірність помилок на будь-якому їхньому етапі.
Після того, як ви визначитеся з необхідною сумою, можна розпочинати роботи.
Проектування елеватора
Проектування елеваторів – це створення проектної документації та технологічної схеми комплексної споруди. Фахівці рекомендують з особливою увагою вибирати проектанта, оскільки від його професіоналізму залежатиме підбір оптимального обладнання та відсутність помилок при монтажі та будівництві. Також не варто економити на вартості цієї послуги, оскільки ціна проекту включає перелік важливих документів, відсутність яких може призвести до відстрочення або подорожчання робіт.
Що стосується тривалості виготовлення документації, то це залежить від масштабів та потужності майбутнього об'єкта.
Будівництво елеваторів
Для будівельних робіт важливо підібрати компанію, що спеціалізується на зведенні подібних споруд або має достатній досвід у даній сфері.
Починати роботи краще так, щоб запуск елеватора відбувся на початок нового сезону. Наприклад, для будівництва комплексу на 50-100 тисяч тонн потрібно близько 4 місяців, тому приступати до неї варто наприкінці зими.
Монтаж елеваторного обладнання
Щоб забезпечити надійну роботу та сумісність елементів лінії, обладнання для елеваторів, а також його монтаж краще замовляти в одного виробника. Придбання розносортних агрегатів і комплектуючих тільки тому, що так дешевше, нерідко призводить до додаткових витрат грошей та часу.
Введення елеваторного комплексу в експлуатацію
Об'єкти категорії СС1 можна запускати протягом десяти днів без експертизи. Елеватори класів СС2 та СС3 вимагають обов'язкової експертизи, яка триває до 2 місяців.
За дотримання всіх вимог, злагодженої роботи всіх підрядників та сприятливих обставин готовий елеватор можна отримати протягом 7-10 місяців. На жаль, практично таке буває рідко, особливо за бажання замовника економити кожному етапі. Проте вихід є й у разі.
Елеватори «під ключ»
Замовляючи будівництво елеватора під ключ власник підприємства звільняє себе від багатьох проблем і неприємних несподіванок.
Компанія-підрядник несе повну відповідальність за кожний пункт договору – від проекту до запуску в експлуатацію. Оскільки всі етапи розробляються і впроваджуються силами одного виконавця, будь-які складнощі легко і швидко вирішуються на місці або коригуються найкращим чином з урахуванням вимог клієнта.
Важливо, що сума витрат залишається незмінною і може збільшуватись виключно за форс-мажорних обставин, а не від стрибків цін чи помилок підрядників. Терміни виконання робіт також дотримуються, адже за прострочення доведеться сплачувати компенсацію замовнику.
Ви можете замовити будівництво елеваторів «під ключ» у компанії «Ноєро Україна». Ми гарантуємо високу якість послуг та обладнання, доступні ціни та оперативність!